Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

Üstten Palet Fırınlar

Palet Tip Üsten Konveyörlü Pişirme Fırını

Isı kayıplarını minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Paletli fırınlar çift kapılı sistemlerdir. İki tarafından da fırın içerisine giriş ve çıkış sağlanır.

Fırın kapıları asma tip ve sürgülü sistemdir Kapını biri çekildiğinde diğeri bir mekanizma ile müdahale gerektirmeden açılır. Paletli tip fırınlarımız sandviç tipi birbirine geçme panellerden oluşur. Fırının iç tarafı galvaniz sac, dış tarafı ise toz boyalı dkp sacdan oluşur.

Fırın yan duvarları 150 mm kalınlığında ve 70 Kg/M³ taş yünü ile tecrit edilmiştir. Yanma odası bölgesi ise toplam 150 mm kalınlığında 90 Kg/M³ taş yünü ile izole edilmiştir. Sirkülasyon fanı 250ºc ‘de çalışmaya uygun direkt akuple ısıya dayanıklı izoleli tiptedir.

Sıcaklık kontrolü dijital termostat ile sağlanır ve sıcaklık istenilen dereceye ayarlanarak kontrolü sağlanmış olur. Termoblok fırının yan kısmına monte edilmiş vaziyette olup, fırının sıcaklığı 250ºc ’ye çıkartabilecek kapasitededir.

Yanma hücresi  termobloğu yüksek sıcaklığa dayanıklı aısı 321 kalite 3 mm paslanmaz çelikten, boru demetleri ise 76×3 çelik çekme kazan borularından imal edilmektedir. Yanma odası yan duvarları 150 mm taş yünü ile izole edilerek paneller halinde demonte vaziyette fırının yan duvarına montajlanır.

Fırın montajı tamamlandıktan sonra sistem üzerine elektrik panosu monte edilerek motor bağlantıları ve kablo tesisatı döşenir sistem bu pano üzerinden kumanda edilir. Kabin içerisinde boyanan parçalar kabin konveyöründen alınarak fırın konveyörüne manuel olarak asılır daha sonra panodan kumanda edilerek fırın içerisine otomatik olarak sürülür. Pişme işlemi tamamlandıktan sonra fırın kornası ikaz vererek malın piştiğinin sinyalini verir ve pişme işlemi tamamlanmış olur daha sonra fırın kapıları açılarak fırın içerisinde pişen malzemeler palet tip konveyör vasıtası ile dışarıya çıkartılır. Dışarıya çıkan malzemelerin soğuma işlemi tamamlanır ve malzemeler konveyör üzerinden toplanabilir hale gelmiş olur. Dışarıya çıkan malzemelerin soğuma işlemi tamamlanır ve malzemeler konveyör üzerinden toplanabilir hale gelmiş olur.

Hemen Arayın !